Project Description

Leczenie chorób wieku podeszłego (geriatria)

Seniorzy (osoby w podeszłym wieku) cierpią na kilka dolegliwości jednocześnie. Najczęstszymi z nich są: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby układu sercowo-naczyniowego, zwyrodnienia stawów, osteoporoza. Ponadto bardzo często konsultują się u wielu lekarzy o różnych specjalnościach, którzy koncentrują się na jednej (pierwszej) zdiagnozowanej przez siebie jednostce chorobowej. Ustalając tryb leczenia i ordynując leki często powodują negatywne interakcje zarówno w zakresie trybu leczenia jak i zażywanych leków. Z tego powodu niezwykle istotne jest aby lekarz prowadzący (geriatra) miał odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w leczeniu osób w podeszłym wieku. Lekarze naszego ośrodka zajmują się jednocześnie profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób wieku podeszłego. Geriatria jest bowiem interdyscyplinarna – lekarz tej specjalności jest jednocześnie internistą, psychiatrą, neurologiem, ortopedą, diabetologiem, kardiologiem, okulistą, laryngologiem i rehabilitantem.

Leczenie zgodnie z zaleceniami (z poniższego zakresu):
> Balneoterapia
– zabiegi rehabilitacyjne wykorzystującymi wody lecznicze w różnych temperaturach, peloidy i gazy w celu leczenia schorzeń pacjenta.
> Kinezyterapia – leczenie ruchem, gimnastyka lecznicza. Podstawą tej dziedziny fizjoterapii są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej i przygotowanie do dalszej rehabilitacji.
> Fizykoterapia – jedna z form fizjoterapii i część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi, pobieranymi z natury (Słońce, borowina) lub wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami (krioterapia, prądy różnego rodzaju).
> Hydroterapia (wodolecznictwo, akwaterapia) – metoda leczenia bodźcowego polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody o różnych postaciach: ciekłej, stałej lub gazowej. Podstawę leczniczego działania stanowi odpowiednia temperatura lub ciśnienie wody użytej odpowiednio do danej terapii.
> Karboksyterapia – to niechirurgiczny zabieg medycyny kosmetycznej. Karboksyterapia wykorzystuje zastrzyki lub aplikację przezskórną w celu wprowadzenia gazowego dwutlenku węgla pod skórą do tkanki podskórnej przez igłę lub skórę. Działa martwiczo na komórki tłuszczowe tkanki tłuszczowej, stymuluje przepływ krwi, poprawia elastyczność skóry i zmniejsza widoczność cellulitu.

Usługa zawiera:

 • Konsultacja specjalistyczna (profesorska)

 • Analiza dostarczonej dokumentacji medycznej

 • Badanie lekarskie

 • Podstawowa diagnostyka

 • Ustalenie programu leczenia

 • Leczenie zgodnie z zaleceniami (4 zabiegi dziennie, pon. – sobota):
  – balneoterapia
  – fizykoterapia
  – kinezyterapia
  – hydroterapia
  – karboksyterapia

 • Uwzględnienie wielochorobowości w procesie leczenia

 • Walka z upadkami (stabilnością ruchową)

 • Edukacja zdrowotna

 • 6 / 13 noclegów w komfortowym pokoju 2 osobowym z łazienką

 • Wyżywienie z uwzględnieniem zaleceń dietetycznych

Informacje uzupełniające

Medyczny program autorski prof. dr hab. med. Ireny Ponikowskiej..

Pakiet rozpoczyna się w niedzielę od godz. 16:00 wraz z obiadokolacją i kończy się śniadaniem i wyjazdem w sobotę o godz. 11:00.

Prosimy o zabranie posiadanej dokumentacji medycznej.

  CENNIK USŁUGI

Pakiet | 7 dni1330 PLN
Pakiet | 14 dni2660 PLN

  DOSTĘPNOŚĆ USŁUGI

 Ciechocinek | woj. kujawsko-pomorskie

+48 601 688 702

Zarezerwuj

Lorem Ipsum