Project Description

Zaburzenia erekcji w tym w przebiegu cukrzycy

Zaburzenia erekcji [ZE] dotyczą koło 50% mężczyzn w wieku 40–70 lat. Populacja ta w Polsce obejmuje więc liczbę ok 3,5 mln mężczyzn. Należy zwrócić uwagę, że zaburzenia erekcji są wczesnym markerem zmian miażdżycowych naczyń mózgu, serca czy kończyn dolnych. Zaburzenia te są często przyczyną frustracji, nerwic, depresji, które niekorzystnie wpływają na status rodziny lub związku.

Przyczyn zaburzeń erekcji jest dużo, w tym: psychologiczne, przemęczenie, długotrwały stres, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, przerost gruczołu krokowego, otyłość, przyjmowanie niektórych leków( skutki uboczne) a przede wszystkim miażdżyca naczyń, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze. U około 5- 10% osób z ZE występują niedobory testosteronu.
Szczególnie często zaburzenie erekcji występuje u chorych na cukrzycę już w stosunkowo młodym wieku. Prowadząc leczenie chorych na cukrzycę w formie stacjonarnej w Uzdrowiskowym Szpitalu Klinicznym oraz ambulatoryjnej w Poradni Diabetologicznej, z zaburzeniami erekcji spotykamy się często. Chociaż nadal jest to problem wstydliwy i niewielu pacjentów o tym mówi i niewielu lekarzy też o to zaburzenie pyta swoich chorych. Od kilku lat wspólnie z urologiem pracowaliśmy nad przygotowaniem programu leczenia zaburzeń erekcji u mężczyzn w wieku 40–75 lat.

Celem programu opracowanego wspólnie z urologiem jest:
– Poprawa ukrwienia narządów miednicy małej
– Obniżenie poziomu stresu
– Poprawa ogólnej sprawności fizycznej
– U chorych na cukrzyce dobre wyrównanie metaboliczne
– U otyłych redukcja masy ciała

Stosowne są zabiegi o działaniu:
– Ogólnoustrojowym
– Miejscowym

Spodziewane efekty lecznicze:
W zakresie miejscowego leczenia zabiegami balneofizykalnymi uzyskamy wyniki w pewnym stopniu zbliżone do viagry tj. rozszerzenie naczyń i zwiększenie napływu krwi do narządu. Działanie viagry jest jednak krótkotrwałe wymaga przy tym podniecenia seksualnego, natomiast nasze leczenie jest bardziej fizjologiczne, efekty utrzymywać się będą znacznie dłużej. Inną niezwykle korzystną zaletą naszego programu leczniczego jest brak efektów ubocznych. Jak wiadomo stosowanie viagry połączone jest wieloma szkodliwymi działaniami i stąd wynikającymi przeciwwskazaniami.

Dla kogo potrzebne jest leczenie:
Najlepiej gdy pacjent zgłosi się w początkowym stadium zaburzeń, wówczas efekty są najlepsze. Leczenie takie jest przydatne dla osób w wieku 40–75 lat, bez wyraźnego przerosty gruczołu krokowego, oczywiście bez sprawy nowotworowej.

Na wstępie potrzebne jest badanie urologiczne oraz wykonanie szeregu badań laboratoryjnych. Leczenie powinno trwać minimum 2 tyg., optymalnie 3 tygodnie w Uzdrowiskowym Szpitalu Klinicznym.

Leczenie zgodnie z zaleceniami (z poniższego zakresu):
> Balneoterapia
– zabiegi rehabilitacyjne wykorzystującymi wody lecznicze w różnych temperaturach, peloidy i gazy w celu leczenia schorzeń pacjenta.
> Kinezyterapia – leczenie ruchem, gimnastyka lecznicza. Podstawą tej dziedziny fizjoterapii są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej i przygotowanie do dalszej rehabilitacji.
> Fizykoterapia – jedna z form fizjoterapii i część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi, pobieranymi z natury (Słońce, borowina) lub wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami (krioterapia, prądy różnego rodzaju).
> Hydroterapia (wodolecznictwo, akwaterapia) – metoda leczenia bodźcowego polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody o różnych postaciach: ciekłej, stałej lub gazowej. Podstawę leczniczego działania stanowi odpowiednia temperatura lub ciśnienie wody użytej odpowiednio do danej terapii.
> Karboksyterapia – to niechirurgiczny zabieg medycyny kosmetycznej. Karboksyterapia wykorzystuje zastrzyki lub aplikację przezskórną w celu wprowadzenia gazowego dwutlenku węgla pod skórą do tkanki podskórnej przez igłę lub skórę. Działa martwiczo na komórki tłuszczowe tkanki tłuszczowej, stymuluje przepływ krwi, poprawia elastyczność skóry i zmniejsza widoczność cellulitu.

Usługa zawiera:

 • Konsultacja specjalistyczna (profesorska)

 • Analiza dostarczonej dokumentacji medycznej

 • Wywiad i badanie fizykalne lekarskie

 • Podstawowa diagnostyka

 • Ustalenie programu leczenia

 • Leczenie (4 zabiegi dziennie, pon. – sob.)
  – balneoterapia
  – fizykoterapia
  – kinezyterapia
  – hydroterapia
  – karboksyterapia

 • Leczenie dietetyczne

 • Edukacja zdrowotna

 • Monitorowanie przebiegu leczenia

 • 13 / 20 noclegów w komfortowym pokoju 2 osobowym z łazienką

 • Wyżywienie z uwzględnieniem zaleceń dietetycznych

Informacje uzupełniające

Medyczny program autorski prof. dr hab. med. Ireny Ponikowskiej realizowany / nadzorowany osobiście przez autorkę.

Pakiet rozpoczyna się w niedzielę od godz. 16:00 wraz z obiadokolacją i kończy się śniadaniem i wyjazdem w sobotę o godz. 11:00.

Prosimy o zabranie posiadanej dokumentacji medycznej.

  CENNIK USŁUGI

Pakiet | 14 dni2660 PLN
Pakiet | 21 dni3990 PLN

  DOSTĘPNOŚĆ USŁUGI

 Ciechocinek | woj. kujawsko-pomorskie

+48 601 688 702

Zarezerwuj

Lorem Ipsum