multiCLINIC medicalCare

Właściwa diagnoza. Skuteczne leczenie.

Kliniczny standard leczenia z wysokim komfortem pobytu.

CIECHOCINEK >
Gruntownie odrestaurowany i rozbudowany zespół obiektów swoim charakterem nawiązuje do świetności polskiego dwudziestolecia międzywojennego w iście prezydenckim, secesyjnym stylu. Kompleks znajduje się w strefie uzdrowiskowej „A” miasta Ciechocinka. Obiekt dysponuje 140 komfortowymi miejscami w pokojach 1, 2 i 3 osobowych oraz pokojach premium i apartamentach.

KUDOWA ZDRÓJ >
Kompleks obiektowy położony jest w niezwykle malowniczym otoczeniu Gór Stołowych na terenie Parku Narodowego u podnóży Błędnych Skał. Krystalicznie czyste powietrze, sąsiedztwo przyrody i oddalenie od centrum miasta sprzyja leczeniu i wypoczynkowi. Charakter całego kompleksu doskonale wpisuje się w otoczenie. Obiekt dysponuje 175 komfortowymi miejscami w pokojach 1, 2 i 3 osobowych oraz pokojach premium i apartamentach.

  • Komfortowe pokoje w standardzie hotelowym lub senioralnym

  • Baza diagnostyczna i zabiegowa (NZOZ)

  • Wykwalifikowany personel medyczny i serwisowy

  • Zaplecze rehabilitacyjne i medicalSPA

  • Zdrowa i dietetyczna kuchnia

NASI SPECJALIŚCI

Do dyspozycji naszych pacjentów stawiamy wysoko specjalistyczną kadrę lekarzy, w tym autorytety światowe w swoich dziedzinach

prof. dr hab. med. Irena Ponikowska
prof. dr hab. med. Irena PonikowskaInternista | Balneolog medycyny fizyklanej | Diabetolog
Wybitna postać świata nauki i medycyny. To jej balneologia i medycyna fizykalna zawdzięczają należne miejsca wśród specjalizacji medycznych. Dorobek naukowy pani profesor obejmuje ponad 220 pozycji opublikowanych w czasopismach naukowych, wypromowała wielu doktorów nauk medycznych. Pełni funkcję krajowego konsultanta w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej. Od 1996 roku jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Balneologii i Medycyny Fizykalnej. Realizuje wiele bardzo skutecznych terapii autorskich, szczególnie w obszarach walki z cukrzycą i jej powikłaniami oraz otyłością. Kierowniki Kliniki NZOZ St. George / Balneokliniki.
dr n. med. Przemysław Adamczyk
dr n. med. Przemysław AdamczykUrolog | Balneolog
Specjalista z zakresu urologii i balneologii i medycyny fizykalnej. Pracuje w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu na oddziale urologicznym oraz od 2005 r w Uzdrowiskowym Szpitalu Klinicznym. Zainteresowania zawodowe związane są z nowotworami układu moczowo-płciowego zarówno w zakresie leczenia operacyjnego jak i niefarmakologicznego. W 2013 roku ukończył szkolenie w Niemczech (Monachium) z zakresu rehabilitacji urologicznej i od tego czasu zajmuje się leczeniem i rehabilitacją pacjentów z nietrzymaniem moczu po usunięciu gruczołu krokowego. Poza tym zajmuje się leczeniem zaburzeń erekcji. Aktualnie bierze udział w przygotowaniu nowoczesnego programu leczenia zaburzeń erekcji w warunkach uzdrowiskowych. Czynnie uczestniczy w licznych konferencjach zagranicznych i krajowych. Opublikował w czasopismach krajowych i zagranicznych ponad 30 prac z dziedziny balneologii i medycyny fizykalnej oraz 40 z urologii.
dr n. med. Jacek Chojnowski
dr n. med. Jacek ChojnowskiBariatra | Balneolog | Diabetolog
Adiunkt Katedry i Zakładu Balneologii i Medycyny Fizykalnej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i ordynator w Uzdrowiskowym Szpitalu Klinicznym. Od 2013 roku jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Balneologii i Medycyny Fizykalnej. Posiada specjalizację z zakresu balneologii i medycyny fizykalnej oraz chorób wewnętrznych. Interesuje się szczególnie zagadnieniami przyczyn, skutków i leczenia otyłości patologicznej. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz w ramach szkolenia podyplomowego dla lekarzy na kursach. Kieruje pracami magisterskimi i licencjackimi studentów Collegium Medicum. Jest autorem ponad 10 prac naukowych opublikowanych w czasopismach lekarskich.

Justyna Dmochowska
Justyna DmochowskaDietetyk kliniczny | Kosmetolog
Ponad 15 lat praktyki w zawodzie. Niezwykle umiejętnie łączy ze sobą dietetykę oraz możliwości nowoczesnej aparatury zabiegowej, kosmetyków i masaży w celu doboru właściwego i możliwego odo zastosowania zabiegu. Zabiegi z obszaru kosmetyki i medycyny estetycznej sprofilowane są zawsze do wieku pacjenta. Autorskie programy łączące zabiegi w celu osiągnięcia optymalnych, dopasowanych do zdrowia, stanu skóry i wieku długotrwałych efektów.
Tomasz Nowacki, MD
Tomasz Nowacki, MDKonsultant Projektu | Koordynator Strategii Klinicznych | Specjalista Chorób Wewnętrznych
Na codzień lekarz pozostający blisko swoich pacjentów, w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, prowadzący własną poradnię.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na oddziale kardiologicznym, z ośrodkiem implantacji rozruszników serca, a także podczas pracy w ramach zespołów ratownictwa medycznego.
Propagator zdrowego stylu życia, zachowań prozdrowotnych, oraz utrzymania higieny funkcjonalnej, w opraciu strategię wzorców równowagi psychosomatycznej.
Posiada pełne spektrum wiedzy o problemach zdrowotnych i potrzebach pacjentów, począwszy od ich lat młodzieńczych, aż po późną starość, co realizuje sprawując medyczną opiekę geriatryczną nad podopiecznym domu pomocy społecznej.
Udziela konsultacji w zakresie medycyny integracyjnej, które pozwalają na opracowanie optymalnego modelu działania klinicznego, określanego mianem „Panelem Otwarcia”.
dr Zbigniew Kupis
dr Zbigniew KupisChirurg naczyniowy | Chirurg
Specjalizacja: Angiologia, Chirurgia naczyniowa, Chirurgia ogólna
Leczone choroby: Żylaki, Żylaki kończyn dolnych, Choroby naczyń

Umów się na rozmowę

Nasze centrum wsparcia jest do Państwa dyspozycji